Eakate tantsurühm “Nõmmeliined”

Juhendaja Aime Vilu

Tulin Nõmmeliinesid juhendama 2015.aasta sügisel kui siiakanti elama asusin. Klubi juhataja Piia Kajando võttis mul nööbist kinni ja kutsus juhendama eakate line-tantsu rühma. Esimesse treeningtundi minnes, süda ikka värises küll. See sisemine ärevus kadus hetkega kui mind võtsid vastu 12 säravat naeratust.

Olin valmistanud ette pika monoloogi, mis pidi sisaldama tutvustust ja leevendama tantsijate hirmu…panin hakatuseks energilise taustamuusika mängima,  pöörasin ümber ja kangestusin…meie Anna vihtus tõelist Siberi kasatšokki nii, et hing jäi kinni… minul, mitte temal.

Palju vahvaid esinemisi

Oleme üheskoos esinenud pea kõikidel kohalikel pidudel, kus esinemist pakutakse, (eakate klubi õhtud, jaanipäevad ja suvepäevad). Oleme rõõmsad, et ümbruskonna kultuurimajad ja külaseltsid on pakkunud esinemisvõimalusi-Uue-Kariste, Kosksilla,  Abja-Paluoja, Mõisaküla. Lätimaast rääkimata. Kõige meeldejäävamad on olnud meie Tallinna esinemised eakate 60+ festivalidel 2017 ja 2018. Ega sinna niisama saanud minna. Enne saatsime tutvustavad videod, ootasime hingevärinaga, kas saame valitud. Saime muidugi! Tagasiside korraldajatelt 2017-te olete nii rõõmsameelsed! 2018 saime juba ise kutse osalemiseks. Mõistagi pani see tantsijaid ka rohkem pingutama. Kui mul Tallinnas paluti Nõmmeliinesid tutvustada, siis ütlesin ainult ühe lause, mis neid iseloomustab- Kui neilt küsida, kas muresid ka on, vastaksid nad rõõmsalt – OLEKS MURET, KÜLL ABI LEIAKS.

Ühtehoidmise tunnetus

 Kord nädalas täidan end elujaatava ja positiivse energiaga, mida need toredad daamid mulle ja üksteisele pakuvad. Ükskõik mis mure või rõõm ka parasjagu hinges on, tunnen end nende armsate keskel nii hoituna. Nalja saab meie treeningutes palju-eriti siis kui juhendaja peab kedagi asendama ja tantsima hakkama ja poole tantsu pealt kõik sassi ajab. Minu küsimusele-no kes selle tantsu niimoodi välja mõtles-saan muidugi vastuseks: „Nüüd Sa tead, mida meie tunneme“

Aitäh Kullapaid!

Juhendaja Aime Vilu

Info 5569 5715; aime.vilu@gmail.com