Laulu- ja mängupunt Patlane

Asutatud 1998. aastal nais- ja meeskori lauljate baasil. Peagi liitusid pillimehed ja kui pidime ansamblile panema nime, sai nimeks Pati valla järgi Patlane, sest paljud lauljad ja mängijad olid seotud Pati vallaga. Nimeks sai laulu- ja mängupunt „Patlane“ Harald Karotamme juhendamisel koostöös Hille Tuulinguga.

„Patlasel“ on kauaaegsed sõprussidemed Läti Maszalaca klubiga, Kuressaare eakate laulu- ja tantsurühmaga, Haapsalu „Netty“-ga, Surju eakate lauljate ja tantsijatega, Mõisaküla meesansambli ja tantsurühmaga, Abja kultuurimaja eakatega, Uue-Kariste eakatega, Viiratsi eakatega, Läti Sala mõisa ringidega, Tali rahvatantsijad, nüüd noored tantsijad, keda ootame alati meile rõõmu pakkumast ja koos tantsima vanu tantse. Veel läti Valmiera „Dziesmota senate“ ja kauaaegne sõprusansambel Pärnu „Maarjahein“.

Laulame rahvuslikke laule, mõnusaid laule, ka kaasaaegseid laule, mida oleme seadnud oma soovi kohaselt. Laul teeb rinna rõõmsaks, laul annab jõudu ja tervist, elavdab ka eakate seltsielu. Tulge ikka meid kuulama ja kui on soovi, lööge hääl lahti koos meiega.

Juhendaja Õnnela Teearu, info 5569 5715; onnelateearu@gmail.com