LINETANTSURÜHM KinLine

 Juhendaja Reet Eesmaa

Line’-tants (ehk rahvakeeli rivitants) on pärit Ameerikast. See on tantsustiil, kus ei ole vaja partnerit ega eelnevat tantsuoskust. Line’tantsu tantsitakse väga erinevate muusikate järgi ja stiile on samuti seinast seina – funkist valsini. On lihtsamaid ja kiiresti omandatavaid tantse algajatele ja ka keerukamaid tantse, mis on jõukohased juba edasijõudnutele.

Line’tants on suurepärane meelelahutuse ja treeningu ühendus. See annab mõnusa füüsilise koormuse, arendab mälu, koordinatsiooni ja rütmitunnet, ning pakub ühtlasi hea võimaluse enese liigutamiseks mõnusa muusika järgi. See tantsustiil on tants iseendale, olles heas seltskonnas ja end hästi tunda, andes suurepärase põhjuse pimedatel õhtutel kodust välja tulemiseks. Line’tants on jõukohane kõigile, kes ennast pisut liigutada tahavad ja nagu juba öeldud – selles tantsustiilis pole vaja partnerit vaid ainult tahet tantsida.

Esimene avalik Line’tantsu õpetamine Eestis toimus juba 27.10.1997aastal, ning seda peetakse Line’tantsu sünnipäevaks Eestis.

Mina, Reet Eesmaa, alustasin Line’tantsu õpetama 03.10.2005. Kilingi-Nõmme klubis ja siis sündiski tantsugrupp KinLine. Tegutsemise algusaastatel oli uue tantsustiiliga tutvuda soovijaid väga palju. Isegi nii palju, et oli vaja juhendada kahte gruppi: algajaid ja edasijõudnuid. Kellele see stiil sobis ja hinge ning südamesse puges, see jäigi tantsima. Nüüdseks on grupp küll suhteliselt väikese-arvuline, aga need kes tantsivad, on tulihingelised Line’tansijad. Igal sügisel, kui grupp taas kokku tuleb, ootame rõõmuga oma gruppi ka uusi tantsuhuvilisi, kellele võiks samuti Line’tants südamesse ning hinge pugeda.

Oleme oma grupiga osalenud ja/või esinenud erinevatel Line’tantsu üritustel üle kogu Eesti. Meeldejäävaimaks ürituseks läbi aastate on olnud osalemine Guinnessi rekordi püstitamisel Sassi tallis (14. juunil 2008.a), kus maailma pikimas ühekordses Line’tantsu rivis osales kokku 2354 tantsijat.

Kontakt: Reet Eesmaa, info 5569 5715; reeteesmaa@gmail.com