Naiskoor Kanarbik

Oli aasta 1952, kui üks kohalik naisansambel leidis endas jõudu kasvada naiskooriks. Koori ette asus Anna Sumberg. Juba samal suvel laulis vastloodud koor Suveaias Kilingi-Nõmme rajooni II laulupäeval, kus meie rajooni esindasid 12 lastekoori, 5 naiskoori, 7 segakoori, 9 meeskoori ja 3 orkestrit. Annab järgi teha!

Alates 1980. a kannab koor nime „Kanarbik“. Kanarbik on pikaealine ja vähenõudlik männimetsa taim, juured kehvas luiteliivas või märjas soosamblas. Olgu mis tingimused tahes, kanarbik lööb ikka igal aastal vastu sügist oma lillad õied valla. Nii alustab ka naiskoor Kanarbik iga hooaega uue innuga, sest ootamas on laulupeod, esinemised, seltsitegevus.

66 a jooksul on koori liikmeskonda kuulunud palju lauljaid, keda kokku lugeda on juba raske. Praegu on meid nimekirjas 25. Mõned meist on laulnud siin kooris mitu aastakümmet, kuid on ka alles alustanuid. Kooriliikmete keskmine vanus on 54 aastat.

Dirigente on olnud üle 20. Pikemat aega, üle 15 aasta, on koori ees olnud Hille Sivi-Tuuling ning Lea Einaleht. Oma hoole ja panuse on andnud dirigendid Luule-Miralda Kallasse, Olev Sepp, Merike Saaremets, Esta Kivisild, Maire Talts, Tiiu Künnapas, Tiiu Sommer, Kerttu Liisa Sepp, Meelis Kesperi, Külli Kelu jt. Nõuandjaks ja innustajaks on alati olnud kodulinlane Toomas Voll, kes laulusädemed hõõgvel hoiab, aitab ja utsitab.

Uhkusega kanname Saarde kihelkonna rahvariideid, mis valmisid 2007. a.

Alates 1955. aastast on koor osalenud kõigil üldlaulupidudel Tallinnas, naiskooride vabariiklikel ja piirkondlikel laulupäevadel ja esinenud kohalikel üritustel. Pikemad lauluretked on viinud meid Lätimaale, Soome-Eesti laulupäevale Turu linna, koorifestivalile Norrasse ja neli korda Rootsi. Sõpruskoorid Rootsist on mitmel korral meil külas olnud ning oleme koos andnud kontserte klubis, kirikus ja laululaval.

Laulurahvas oskab ka pidutseda. Meeles on meie toredad  juubelikontserdid, vahvad stiilipeod, külaskäigud sõpruskooride juurde ja väiksed vimkad proovides. Nii et – meil on veel lusti küllaga!

Ootame Sindki laulma!

Juhendaja: Elsa-Pauliine Palu, info 553 6090; elsapauliine@gmail.com